Верховна Рада ухвалила законопроєкт №13276, який відновлює обов’язкову офіцерську підготовку для студентів, які здобувають освіту медиків і фармацевтів в університетах. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, передає УП. Життя.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Крім того, до військової підготовки допускатимуть лише тих студентів, які пройшли професійно-психологічний відбір і придатні до служби за станом здоров’я.
"Ця вимога є обов’язковою та стосується як державних, так і приватних закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку магістрів за медичними та фармацевтичними спеціальностями", – додали в МОЗ.
До 2006 року офіцерська підготовка була обов’язковою для цієї категорії студентів, однак пізніше вишкіл зробили добровільним. У відомстві кажуть, що рішення відновити цю практику спричинене браком офіцерів запасу медичної служби, яких можуть залучати до виконання завдань у період воєнного стану.
"Забезпечення достатньої кількості спеціально підготовлених військово-медичних кадрів є ключовим фактором у зменшенні втрат особового складу, зниженні рівня летальності та інвалідизації, а також скороченні строків відновлення боєздатності поранених військовослужбовців", – додали в МОЗ.
Порядок проведення підготовки має затвердити Кабінет міністрів за поданням Міністерства оборони, погодженим із МОН і МОЗ. Перелік військово-облікових спеціальностей, за якими будуть проводити обов’язковий вишкіл, визначатиме Міноборони за поданням Генштабу та погодженням МОЗ та МОН.
Закон набирає чинності з 1 січня 2026 року, протягом наступних шести місяців уряд і міністерства мають змінити нормативно-правові акти, аби ті відповідали новому закону.
Джерело: УП. Життя
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут