Дитячі ігри – це не лише про розваги та сміх. Кожна гра – це розвиток, адже мозок і м'язи пам'яті працюють, а тривалість концентрації уваги збільшується.
Хоча ігри на свіжому повітрі часто хвалять за фізичний розвиток, ігри в приміщенні можуть непомітно стати потужними інструментами для покращення пам'яті та роботи мозку. The Time of India пропонує кілька цікавих ігор, в які можна грати у квартирі, але вони точно підуть на користь дитині, пише OBOZ.UA.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Пригоди з кубиками для розповіді
Розповідь історій розвиває уяву. Створення історій за допомогою кубиків покращує запам'ятовування та послідовність рухів. Випадковий вибір ілюстрованих кубиків та створення історії за допомогою зображень може покращити пам'ять та навички послідовності рухів. Діти запам'ятовують зображення, встановлюють зв'язки та структурують свої думки, ніби складають частини пазла у своїй голові.
Дзеркальне імітування
Копіювання допомагає розвивати координацію. Імітація складних рухів загострює фокус та зміцнює дзеркальні нейрони. У цій грі один гравець виконує повільні, складні рухи, а інший копіює їх, як дзеркало. Це весело, сповнено сміху та тренує спостереження, концентрацію і дрібну моторику, що пов'язано з розвитком мозку.
Чого бракує?
Ігри для запам'ятовування покращують увагу. Швидке видалення та додавання предметів стимулюють візуальне запам'ятовування, як ніщо інше. Покладіть випадкові предмети на 30 секунд, потім дитина має відвернутись, а ви – прибрати один або два предмети. Завдання полягає в тому, щоб визначити, чого не вистачає. Це просто, але швидкість і випадковість активують короткочасну пам'ять, розпізнавання образів та увагу до деталей.
Пошук скарбів із загадками
Полювання за скарбами в приміщенні – це весело. Розгадування загадок для пошуку підказок розвиває логічне мислення та картографування пам'яті. Під час такої гри діти вчаться утримувати в голові кілька фрагментів інформації й застосовують логіку.
Малювати по пам’яті
Малювання – це для творчості. Малювання чогось, що видно протягом 10 секунд, перевіряє силу зорової пам’яті. Суть гри – показати зображення протягом кількох секунд, а потім попросити дитину намалювати його по пам’яті. Це може здатися складним завданням, але це ефективний спосіб тренувати зорову пам’ять та увагу до деталей.
Джерело: OBOZ.UA
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут